הפרויקטים שלנו

דיגיתל עסקים – הכתובת בעירייה לעסק שלך

עיריית תל אביב- יפו, מינהל קהילה, תרבות וספורט
עיצוב: סטודיו אלמנט
תעודת זהות
תחום פעילות:
אסטרטגיה ותכנון, מיתוג ושיווק ערים ואזורים, ניהול פרוייקט מא' ועד ת'
שנת התחלה:
2022
שותפים לדרך:
משרד פרסום F&F
איך הפרויקט עוזר לעיר?
קהילה, שירות עירוני, כלכלה מקומית

האתגר

עסקים מקומיים הם מנוע אדיר לעיר, שמספק צרכנות, תרבות, פנאי, מגוון, עניין במרחב הציבורי, הכנסות עירוניות, ועוד. ההבנה שיש להעצים את העסקים המקומיים אינה חדשה לעיריית תל אביב-יפו, אבל כן זכתה לדחיפה קדימה בחסות מגפת הקורונה שמצד אחד הנחיתה מהלומה קשה על עסקים רבים, ומהצד השני חשפה עוד יותר את נחיצותם ותרומתם. באילו דרכים העירייה יכולה לעודד ולקדם את העסקים בתחומה?

מה עשינו?

גם במקרה הזה, למהלכי ההסברה והשיווק קדם תכנון אסטרטגי ארוך טווח הנשען על החוזקות העירוניות שאפשר לרתום לטובת המהלך, ועל צרכי העסקים – כפי שעלו מהסקרים וקבוצות המיקוד שערכנו. מבחינה שיווקית, המהלך הצטרף לשורת מהלכים דומים של העירייה כמו דיגיתל, דיגיתל 60+, דיגיתל חיילים ושירות לאומי וכן הלאה – כולם נועדו לתת ערך מוסף לקהליהם. לכן, היה ברור שהערך המוסף שהעירייה מעוניינת להעניק לעסקים הפועלים בתחומה ייארז תחת "דיגיתל עסקים", מותג שכבר נהנה מדימוי חיובי.

במסגרת שירותיו, דיגיתל עסקים, מעניק לבעלי העסקים בעיר מגוון רחב של שירותים "ומוצרים" כדי לסייע להם לעשות עסקים בצורה קלה יותר. ראשית, דיגיתל עסקים הכריז על עצמו כ"כתובת אחת בעירייה לעסק שלך" ובכך הקל על תהליכי הבירוקרטיה והעבודה של בעלי העסקים מול ריבוי גורמים עירוניים. שירות "מה השאלה" מנגיש לבעלי העסקים פלטפורמה דיגיטלית במסגרתה יכולים בעלי ובעלות עסקים למצוא תשובה לכל שאלה בנוגע להתנהלות בעיר. ואם אף אחד לא שאל על הנושא לפני כן? דיגיתל עסקים העמיד לרשות העסקים צוות אשר דאג להעמיד את התשובה מהיחידה הרלוונטית בעירייה. על מנת לתמוך ולסייע ליזמים ועסקים קטנים נבנתה תוכנית תוכן והכשרות שמונגשת ללא עלות תחת השירות "לימודים מבית דיגיתל עסקים". בנוסף, עסקים שהיו מעוניינים לקבל מידע רלוונטי "בדחיפה" נרשמו לרשימת התפוצה של דיגיתל עסקים ואחת לשבועיים מקבלים עדכון חם מהשטח: עדכונים בנושאי תנועה, שיפוצים, מענקים, הקלות וכל נושא רלוונטי אחר שיזמו מחלקות העירייה ויכול להשפיע על פעילות העסקים בעיר. דיגיתל עסקים חבר למועדון דיגיתל של עיריית תל אביב המונה מעל 250,000 תושבים ויצר פלטפורמה נוחה לפרסום הטבות ומבצעים של עסקים מתל אביב-יפו.

המהלך ההסברתי הושק תחת המסר: "מהיום יותר קל לעשות עסקים בתל אביב יפו".

האימפקט

  • המהלך האסטרטגי להקמת דיגיתל עסקים הציב את נושא הכלכלה המקומית בסדר היום הפנים עירוני לצד תמיכה ויצירת הזדהות מול העסקים בעיר תל אביב-יפו.
  • מאז הקמתו, לעסקים בעיר יש כתובת אחת אשר מעניקה להם ערך וחוסכת באופן משמעותי בירוקרטיה והשקעת זמן רב בתקשורת מול העירייה.
  • השירות נתפס בקרב בעלי העסקים כמקור ערך גבוה וכבר בשנה הראשונה לפעילות הצטרפו אליו אלפי עסקים.